SAMLING SILVERFÖREMÅL, 5 stycken, bland annat en soppslev från Västervik, 1800-tal

Delvis med förgyllning. Delvis svarvade och svärtade skaft av trä, benknopp och förgyllt skedblad. Längd 6-43 cm.

Smärre slitage. Gravyr. Anlupen.

Utropspris
2 000 SEK