BORDSUR, Junghans, Tyskland, 1900-talets början.

Urhus i trä med dekorelement i mässing. Urtavla med arabiska siffror. Totalhöjd 38,5 cm.

Bruksslitage, skador. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Utropspris
150 EUR