TERRINER, ett par, nysilver, omkring sekelskiftet 1900.

Oval form, med hänklar och på lejontassar. Dekor av rocailler, akantus samt blomster. Längd ca 46 cm, höjd ca 27 cm.

Slitage. Lagningar. Bucklor.

Utropspris
4 000 SEK