MARIA SCHOLANDER-HEDLUND, 2 akvareller, signerade samt daterade -83 och 1899.
Landskap, bl a "Lilla Skuggan". Bildmått 15x20 cm och 26x18 cm.
Smärre fläckar. Ej examinerade ur ramar.