Handmålat blomstermotiv.
6 tekoppar med fat.
6 assietter, varav en med något annorlunda dekoration, ø 19 cm.
Serveringsfat, ø 25,5 cm.
2 tekannor, höjd 16 cm och 11 cm.
Sockerskål, ø 10 cm.
En tekopp med spricka och en med nagg. Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar.