SALONGSGRUPP, 8 delar, 1900-talets första hälft.

Stomme av mahogny. Klädd med blå textil. Soffans sitthöjd 42, bredd 188, djup 75, höjd 91. Tre karmstolar sitthöjd 45, bredd 62, djup 63, höjd 89. Fyra stolar sitthöjd 42, bredd 50, djup 45, höjd 88. Bord diameter 90, höjd 69 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Kopia av modell från Stjernsund.

Utropspris
8 000 SEK