Dekor av bladverk och karyatider. Emaljerad urtavla. Höjd 40 cm.
Pendel saknas. Smärre slitage. Emalj med nagg. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10