DIVANSBORD

1800-talets andra hälft.

Bland annat valnöt, pelarfot med rikt skuren dekor. Längd 105, bredd 62, höjd 72 cm.

Konditionsrapport

Smärre skador, slitage och lagningar. Trissor saknas.

Placering
Gamla Borgåvägen 231, 01380 Vanda

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 150 EUR

    Slutpris

    56
    EUR
    584 SEK
    65 USD

    Budhistorik (3 bud)
    218 jul 18:2556EUR
    1A18 jul 18:2551EUR
    118 jul 17:2830EUR