DIVANSBORD

1800-talets andra hälft.

Bland annat valnöt, pelarfot med rikt skuren dekor. Längd 105, bredd 62, höjd 72 cm.

Konditionsrapport

Smärre skador, slitage och lagningar. Trissor saknas.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H72

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    400
    39 EUR
    46 USD

    Budhistorik (3 bud)
    1A17 maj 15:57400SEK
    217 maj 15:57350SEK
    111 maj 00:13300SEK