TEVÄRMARE, ett par, VASER, ett par, samt BURK med LOCK, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i polykroma färger, mot turkos fond, med motiv av blommor, höjder 5-10 cm.

Slitage, en kopp med kantspricka, en vas med lagad nagg,

Utropspris
3 000 SEK