VAS, porslin, Japan Kutani 1900-tal

Genombruten dekor, bemålad samt infällda blomstermotiv, senare skodd fot. Höjd 34 cm.

Kompletterad. Färgbortfall. Smärre slitage. Smärre fläckar. Lock saknas.

Utropspris
1 500 SEK