MUGG samt SMÖRTERRIN

Kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Mugg i mandarindekor i famille rosepaletten, med motiv av figurer, höjd 13,5 cm. Terrin med motiv av blommor, längd 18 cm.

Konditionsrapport

Slitage, mugg med skador, lagning och sprickor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    4 timmar 26 minuter

    Utropspris: 2 500 SEK

    700
    67 EUR
    78 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 750 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    216 jul 18:55700SEK
    113 jul 19:44500SEK