SERVIS, 40 delar, "Verdura", Rörstrand porlsin 1900-talets mitt/andra hälft

12 st djupa tallrikar, diameter 20 cm.
12 st tallrikar diameter 24 cm.
12 st assietter diameter 18 cm.
2 st ugnsformar längd ca 31 cm.
1 st smörask längd ca 15 cm.
1 st karott med lock ca 10 cm.

Medföljer, 1 st skål "Picnic", diameter 20 cm.
1 st karott, längd ca 16 cm.

En assiett med nagg. Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK