SYBORD, 1800-talets andra hälft.

Fanerat med mahogny. Fälltbar skiva med underliggande fackinredning. En låda undertill. Tredelad pelarfot med tassfötter. Längd 49 cm, bredd 40 cm, höjd 71 cm. Nyckel finns.

Slitage. Skador och sprickor. Instabilt. Ställvis blekt. Fläckar. Lagningar.

Utropspris
2 000 SEK