Fanerat med olika träslag. Skrivskiva samt fem lådor. Längd 117 cm, bredd 56 cm, höjd 78,5 cm. Nyckel finns.
Omfattande slitage. Skador. Lagningar. Två defekta lås. Dekorbortfall. Sprickor. Kompletterat. Fläckar.