Design
1053648

ELIS BERGH, glas, 34 st, "Karlberg", Kosta, 1900-tal.

28 vinglas (höjd ca 11,5 cm), sex starkvinsglas (höjd 11 cm).

Bruksskick. Ca åtta delar med nagg.

Utropspris
3 000 SEK