BOJAN

Porslin, Kina 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap. Höjd 22 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Mynningsnagg. Glasyrmistor. Tillverkningsdefekter.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V9

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    2 dagar 23 timmar

    Utropspris: 2 000 SEK

    550
    53 EUR
    63 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 600 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (6 bud)
    622 maj 15:18550SEK
    519 maj 20:06500SEK
    419 maj 10:26450SEK