TALLRIKAR 3 st Kina 1700-tal porslin

Café au lait-färgade med polykrom blomdekor, diameter 27 cm

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Glasyrmistor. Lagning av två fat

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N3

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 160
    210 EUR
    248 USD

    Budhistorik (5 bud)
    421 maj 14:102160SEK
    3A21 maj 14:102000SEK
    317 maj 12:121500SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes