NOTSTÄLL, HYLLA, PARAPLYSTÄLL och TIDNINGSSTÄLL, stringmodell, 1950/60-tal.

stomme i metall. Notställ längd 36 cm, djup 23 höjd 65 cm. Vägghylla, längd 30 cm, djup 20 cm, höjd 10,5 cm.
Papperskorg höjd 42 cm. Tidningsställ längd 43 cm, bredd 30 cm, höjd 28 cm.

Rostangrepp. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK