1055138

MATBORD samt 12 st STOLAR, England, 1800-tal.

Mahogny, skuren dekor. Matbord med två iläggsskivor à 59 cm vardera. Längd 149. Bredd 118. Höjd 79 cm. Stolar med genombruten rygg, fast stoppad sits. Sitthöjd ca 44 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Fläckar. Senare klädsel. Förstärkningar. Instabila stolar, två ryggar med bräckage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Christian Olsén

    Christian Olsén
    Chef inlämning Västberga

    christian.olsen@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    6 400
    623 EUR
    706 USD

    Budhistorik (10 bud)
    1 3 jul 21:226400SEK
    330 jun 21:016200SEK
    2A30 jun 21:006000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes