BORDSGARNITYR, 3 delar, bordspendyl och kandelabrar, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Marmor och mässing. Kandelabrar med tre ljuspipor vardera, behängda med slipat glas. Höjd 24 cm. Pendyl med dekor av blomsterfestong och rosor. Höjd 34 cm, bredd 24 cm. Pendel finns.

Bruksslitage och något stötmärke. Nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK