SALONGSGRUPP, 4 delar, rokokostil, 1900-talets mitt.

Stomme av björk. Bestående av två karmstolar, en soffa och ett bord. Stolar och soffa klädda med textil. Bordets längd 100, bredd 60, höjd 70 cm. Soffans sitthöjd 45, bredd 179, djup 79, höjd 84. karmstolarnas sitthöjd 43, bredd 62, djup 50, höjd 93 cm.

Smärre slitage. Senare klädsel.

Utropspris
5 000 SEK