Brunbetsat, tredelat, tre lådor med ej ursprunglig men fungerande nyckel. Hyllsektion respektive skåp. Längd 120, bredd 66,5, höjd 78 cm.
Nagg. Fläckar. Slitage. Krånglande lås.