BORDSPENDYL, urtavla märkt "L Ravrio Bronzier à Paris Mesnil H", empir, 1800-talets första hälft.

Delvis brännförgylld. Dekor av Apollo. Längd 35 cm, bredd 14 cm, höjd 52 cm. Pendel och träsockel medföljer.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Repor. Urtavla med nagg. Mindre bristning och anlöpningar. Ej funktionstestad.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss