BORDSPENDYL

Urtavla märkt "L Ravrio Bronzier à Paris Mesnil H", empir, 1800-talets första hälft.

Delvis brännförgylld. Dekor av Apollo. Längd 35 cm, bredd 14 cm, höjd 52 cm. Pendel och träsockel medföljer.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Repor. Urtavla med nagg. Mindre bristning och anlöpningar. Ej funktionstestad.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - K3

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    5 dagar 8 timmar

    Utropspris: 15 000 SEK

    8 000
    776 EUR
    917 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 8 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (4 bud)
    421 maj 09:218000SEK
    318 maj 12:117600SEK
    217 maj 20:376000SEK