Bestående av pokaler, fat, dosor, skål, sockerskål med lock, gräddkannor. Ett fat på fötter, av Carl Tengstedt, Göteborg 1847, längd 9,5 cm.Total vikt ca 942 gram.
Smärre skador och slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.