Stomme av betsad björk. Bordet samt spegelram fanerat med valnöt. Höj-och sänkbar spegel. Låda i sarg. Tredelad pelarfot. Svarvad dekor. Bredd 45, djup 34, höjd bl a 175 cm
Senare ytskikt. Slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.