ASSIETTER, 3 st samt TALLRIK, porslin, Kina, Qingdynastin, 1700- och 1800-tal.

Assietter diameter 16-17 cm.
Tallrik diameter 23 cm.

Åldersrelaterat slitage. Spricka. Lagningar. Nagg.

Utropspris
1 500 SEK