Rund skiva, pelarfot och fyra tassfötter. Bordsskivans diameter 116 cm, 4 st iläggsskivor à ca 41 cm. Totallängd 275 cm.
Lösa delar medföljer, skador. Något instabilt. Fanerskador, slitage. Senare kompletteringar för förlängning under bordsskivan.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10