KAROTT med RECHAUD, nysilver, England, 1900-talets första hälft.

Karott med delvis godronnerat lock och handtag i form av gren. Rechaud med svängda ben och hänklar. Bär även svenska stämplar från C G Hallberg, Stockholm. Total längd 31 cm, höjd 18 cm.

Bruksskick. Senare gravyr. Ställvis avnött försilvring.

Utropspris
2 000 SEK