Förgylld metall samt glas. Gravyr med dateringen 1939. Mekanisk, drivs av temperaturskillnad. Höjd ca 24 cm, 21 x 16 cm.
Caliber 628-1 Serienummer 7381
Slitage. Gravyr. Urtavla med patina. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.