Design
1060700

POUL HUNDEVAD, bord, Hundevad & Co, 1950/60-tal.

Palisander, delvis fanerat. Vändbar toppskiva, varav ena sidan med konstläder. Två utdragbara skivor, längd 32 cm vardera. Fabriksstämpel och Danish Furnituremakers Control. Längd 78 cm, bredd 78 cm, höjd 70 cm.

Brukssltiage med smärre fläckar. Ställvis blekt.

Utropspris
4 000 SEK
Om Cites