LIKÖRGLAS, 6 st, samt BRICKA, nysilver och pärlemor, Mexico, 1900-talets andra hälft.

Rektangulär bricka, mått 21 x 12,5 cm. Glas med spiralvridna ben, höjd ca 7 cm. Dekor av pärlemorsinläggningar.

Slitage. Små anlöpningar. Möjliga lagningar.

Utropspris
2 000 SEK