MATGRUPP, 5 delar, troligen Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft.

Bord med skiva fanerad med teak samt gråmålade ben, längd 110 cm, bredd 110 cm, höjd 75,5 cm. Fyra stolar med ribbade ryggar.

Bruksskick. Färgbortfall. Märken. Skada på bordets kant. Bordet med glipa i mitt, går ej helt ihop.

Utropspris
3 000 SEK