RESEUR, Frankrike, 1800-talets slut.

Fodral av mässing och glas med dekor av emalj. Urtavla med subsekund. Bredd 7,5. Djup 6,5. Höjd 15 cm. Nyckel finns.

Skador på ovansidans glass. Nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 800 SEK