BORD, England 1900-talets första hälft.

Fyrdelat pelarben, mässingsbeslag. Bordsskivans diameter 120 cm, bredd 122 cm, iläggsskiva 60 cm, höjd 76 cm.

Slitage. Repor. Märken. Skruvar saknas.

Utropspris
200 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492