SVENSKA TEATER-GALLERIET. Bok samt 7 stycken kolorerade planscher.
Stockholm, Carl Deleen, 1826. Bestående av bok samt sju stycken handkolorerade graverade planscher (6 ramade 1 oramad). Boken ca 26 x 20 cm. Rammått ca 27 x 21 cm (vardera).
Slitage, skador, ej komplett.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.