Soffa, fåtöljer, ett par samt mindre bord. Betsat trä och mahogny, djuphäftat brunt skinn samt konstmaterial. Skinnklätt bord med glasskiva. Skuren dekor av djurhuvud och tassar. Soffa, längd 190 cm. Bord diameter och 75, höjd 68 cm.
Slitage. Skador/torrsprickor.