BORDSUR, "Atmos VIII R", Jaeger LeCoultre, Schweiz, 1900-talets andra hälft.

Mässingoch glas. Serienummer 430454. Urtavla med romerska siffror. Bredd 21. Djup 16. Höjd 23. Bruksanvisning medföljer.

Obetydligt slitage. Smärre repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
10 000 SEK