BORD, Louis Seize stil, 1900-talets första hälft.

Benställning av mahogny. Beslag av mässing. Kopplad benställning. Skiva av marmor. Längd 106, bredd 63, höjd 76 cm.

Slitage. Repor. Märken. Nagg, skiva med lagning. Torrsprickor. Något lösa beslag.

Utropspris
4 000 SEK