MATBORD samt STOLAR, 9 st, Lahden Puukalusto 1900-talets mitt.
Björk. Utdragbart bord. Tilläggsskivan (à 45 cm) förvaras under bordsskivan. Diameter 110 cm. Höjd 73 cm. Totallängd utdragen ca 155 cm.
Stol, modell 411. Bredd 44 cm. Sitthöjd 45 cm. Total höjd 85 cm.
Ställvis omfattande slitage och skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.