TERRIN MED LOCK, tenn, Gottlob Friedrich Baumann, Hudiksvall 1823.

Rund bukig form. Två ringhänklar. Diameter 22 cm.

Ytskikt med slitage. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK