En med ljust fält med mittmedaljong och ljus huvudbård. En med röd nisch och blå huvudbård med skrivtecken, delvis med metalltrådar.
Bruksskick. Fläckar. Smutsiga. Skadade fransar. Hårdare slitage i kanter. Trampveck.