SYBORD, BODAFORS, 1930/40-tal.

Fanerat med bl a björk. Svängda, kopplade ben. En utdragbar korg samt delbar skiva med fackinredning under. Etikettmärkt. Längd 68 cm, bredd 40 cm, höjd 67 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK