BORDSPENDYL, nyrokoko, 1800-talets andra hälft

Förgylld brons. Dekor av kvinna vid spegel. Rund urtavla med emaljerade romerska sifferplaketter. Längd ca 35, djup 13, höjd 48 cm

Pendel och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Skador vid fotavslut. Slitage. Märken.

Utropspris
4 000 SEK