SATSBORD, 3 delar, 1900-talets andra hälft.

Rektangulära lackade marmorskivor på mässingsstomme med kannelerade ben. Längd 59, bredd 32, höjd 45 cm.

Bruksslitage, smärre repor, undre skivan med stötskada. Övre skivan saknar en av fyra stödkonsoler undertill. Metallen anfrätt.

Utropspris
1 500 SEK