CARL MALMSTEN, matgrupp, 7 delar, "Calmare Nyckel", Åfors möbelfabrik, 1900-talets andra hälft,
ek, fast klädd sits, brännmärkta. Sitthöjd ca 45 cm. 2 st karmstolar samt 4 stolar. Bord med två iläggsskivor, á ca 67 cm. Längd 165 cm, bredd 90 cm, höjd 75 cm.
Smärre fläckar. Slitage. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.