KONSOLBORD, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Marmorskiva, sargdekor med bl a band, blommor. Skulpturerade ben. Kopplade ben, i mitten svarvad urna. Längd 84 cm, bredd 43 cm, höjd 78 cm.

Ställvis omfattande slitage. Nagg på skivan

Utropspris
300 EUR