PIEDESTAL, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Bronserat, skuren dekor av bl a bockhuvuden och klövar. Skiva av marmor. Diameter ca 40. Höjd 102 cm.

Smärre slitage. Smärre färgbortfall. Torrsprickor.

Utropspris
3 000 SEK