SALONGSGRUPP, 5 delar, rokokostil, 1900-talets början,

Stomme av betsat lövträ. Skuren dekor. Klädd med grön plysch. Bestående av:
Soffa; sitthöjd 43, bredd 115, djup 60, höjd 100 cm.
Karmstolar ett par, sitthöjd 43, bredd 64, djup 56. höjd 96 cm.
Stolar, ett par, sitthöjd 43, bredd 42, djup 40, höjd 85 cm.

Slitage. Repor. Märken. Skador. Nedsutten stoppning.

Utropspris
3 000 SEK