INGEGERD SILOW, MATTA, rölakan, ca 234 x 167,5 cm, signerad IS.
Gulmelerad randmönstrad botten med stora polykroma stiliserade blommor. Brett ramverk.
Något slitage, smutsig, fläckar. En skadad kortsida, skadade fransar, de flesta saknas.