Underrede i teak med metallskodda fötter. Fällbart. Lös bricka i mässing med dekor av bl a djur. Diameter ca 70 cm, höjd 47 cm. Se nr 557707.
Bruksslitage. Fläckar. Underrede med skador och lagningar. Repor.